12
خرداد

Backlink چیست

"Backlink" یکی از واژه­های مورداستفاده در جهان بهینه­سازی موتورهای جستجو (SEO) است. بسیاری از وبلاگ نویسان که اخیراً یک وبلاگ یا وب­سایت را راه­اندازی کرده اند اغلب از "backlink" استفاده می­کنند. در این مقاله، امیدواریم به شما در درک این که چرا لینک­ها برای جستجوگرها ضروری هستند و چرا آن ها برای موفقیت یک تجارت آنلاین مهم است کمک کنم.

واژه پیوندهای باینری، لینک های ورودی به یک صفحه وب هستند.

هنگامی که یک صفحه وب به هر صفحه دیگر پیوند می­دهد، آن یک لینک پشت سر گذاشته است. درگذشته، backlinks ویژگی اصلی برای رتبه­ بندی یک صفحه وب بوند. صفحه­ای با تعداد زیادی از لینک­ها تمایل دارند در تمام موتورهای جستجوی رایج، ازجمله Google بالاتر باشد. این هنوز هم تا حدی درست است.

در اینجا یک واژه نامه از شرایط مشترک مربوط به لینک­ها است که باید بدانید.

link juice

هنگامی که یک صفحه وب به هر یک از مقالات طراحی سایت و یا صفحه اصلی وب­سایت شما لینک می شود، link juice" را می­گذرانند. این لینک کمک می­کند تا با رتبه بندی مقاله و نیز بهبود دامنه مهیا شود. به عنوان یک وبلاگ نویس، می­توانید با استفاده از لینک nofollow این نوع لینک­دهی را بی­ثمر کنید.

No-Follow Link

هنگامی که یک وب­سایت به وب­سایت دیگری لینک می­دهد، اما این لینک دارای برچسب بدون قابلیت کلیک است، این لینک link juice را معرفی نمی­کند بلکه nofollow است. لینک­های بدون پیوند یا nofollow در مورد رتبه­بندی یا سئو صفحه خیلی مفید نیستند زیرا آن ها هیچ کاری انجام نمی­دهند. به طورکلی، یک وب­مستر هنگام پیوند به یک سایت غیرقابل اعتماد از nofollow استفاده می کند.

مثال: لینک نظرات به وبلاگ­های دیگر.

Follow Link

به طور پیش­فرض، تمام لینک­هایی که شما به یک پست وبلاگ اضافه می کنید پیوند Follow Link هستند و این link juice را منتقل می کند.

لینک دادن دامنه های ریشه (linking Root Domains)

این نوع لینک به تعداد لینک­هایی که در طراحی وب ­سایت شما از یک دامنه منحصربه فرد می­آید اشاره می کند. یک وب­ سایت 10 بار به و­ب­سایت شما مرتبط شده باشد. این وب به عنوان یک دامنه ریشه مرتبط در نظر گرفته می­شود.

لینک های کم کیفیت (Low-Quality Links)

لینک­های کم­ کیفیت لینک­هایی هستند که از سایت­های برداشته شده یا غیر­فعال، سایت­های خودکار، سایت­های هرزنامه می­آیند. چنین پیوندهایی آسیب بیشتری نسبت به دیگران دارند. این یکی از دلایلی است که شما هنگام خرید بک­لینک باید مراقب باشید.

پیوندهای داخلی (called internal links)

لینک­هایی که از یک صفحه به صفحه دیگر در یک دامنه وصل می شوند، لینک داخلی نامیده می­شوند. این فرایند به عنوان اتصال داخلی یا پیوند بین نامیده می شود.

متن لنگر (Anchor Text)

 متنی که برای لینک­ها مورد استفاده قرار می گیرد متن لنگر نامیده می شود. لینک­های متن لنگر در هنگام تلاش برای رتبه­بندی کلمات کلیدی خاص کار خوبی می کنند.

مزایای لینک­ها در جستجوگرها برای SEO

backlinks

قبل از صحبت در مورد مزایای لینک­ها، شما باید بدانید که در چند سال گذشته تغییرات زیادی در مورد لینک­ها رخ داده است.

زمانی­ حتی لینک­های کم­ کیفیت نیز در رتبه­ بندی یک سایت کمک کردند؛ اما از زمانی که گوگل الگوریتم پنگوئن خود را ارائه داد، کل چشم اندازهایی که در مورد لینک ایجاد شده تغییر کرده است.

مهم این است که لینک­هایی از سایت­های باکیفیت داشته باشید و این لینک­ها متنی باشند. اگر برای مثال، شما یک سایت در مورد ماهی دارید و شما لینک­هایی از دیگر سایت­ها در مورد میمون­ها ایجاد می­کنید، این پیوندها به هیچ وجه مورد استفاده قرار نخواهند گرفت. هدف شما باید برای دریافت لینک­ها از سایت های معتبری و مرتبط باشد.

دلایل استفاده از لینک­های باکیفیت

بگذارید در مورد دلایل استفاده از لینک­های باکیفیت توضیحاتی را ارائه دهیم. سؤال این است دلایل استفاده از لینک­های باکیفیت چیستند؟

بهبود رتبه بندی ارگانیک

لینک­های پشتیبان در جستجوی رتبه­بندی موتور جستجو بهتر کمک می­کنند.

اگر هر یک از مطالب شما لینک را از سایت­های دیگر دریافت کند، محتوای آن به طور طبیعی با موتورهای جستجو بالاتر خواهد بود.

هدف شما باید ایجاد پیوندهایی به پست­های فرد یا صفحات دیگر برای افزایش سئو باشد.

نمایه سازی سریع تر

لینک­ها به موتورهای جستجوی کمک می کنند تا پیوندهای جدید را به سایت خود بیفزایند و به طور مؤثرتری در سایت شما خزیده شوند.

به ویژه برای یک وب­سایت جدید، مهم است که لینک­ها را برای آن ها در کشف سریع و نمایه سازی سایت خود گسترش دهید.

Referral traffic یا ترافیک ارجاع

یکی از مزایای اصلی پیوندها این است که آن ها به ترافیک ارجاع کمک می کنند. معمولاً، ترافیک ارجاعی از شبکه های اجتماعی ضعیف میزان بازدهی پایین دارد.

یاد بگیرید: متن لنگر چیست و اهمیت جستجوگرهای متنی چیست؟

نحوه شروع لینک گرفتن

بنابراین اکنون می فهمید که اصطلاح "backlink" به این معنی است که به SEO مرتبط است. ولی چرا آن ها مهم هستند. بیایید در حال حاضر چند تکنیک ساده برای تولید لینک­ها به سایت شما یاد بگیریم.

اگر از بعضی سرویس­های پولی برای لینک دادن به سایت خود استفاده می­کنید، به احتمال زیاد توسط گوگل پنگوئن مجازات خواهید شد.

بنابراین سؤال اینجاست:

بهترین راه ها برای دریافت لینک­های باکیفیت برای وبلاگ شما چیست؟

نوشتن مقالات عالی

شروع به توضیح

اظهارنظر

ارسال به وب دایرکتوری

101 راه برای ایجاد لینک برگشت

نوشتن مقالات عالی

این بهترین و ساده ترین راه برای دریافت لینک برای وبلاگ شماست.

اگر شما مقالات عالی را ارسال کنید، مردم به طور طبیعی به آن ها لینک خواهند داد.

آموزش­ها و مقالات مقدماتی در فهرست ده­ها نمونه از نمونه­های خوبی از انواع پست­هایی هستند که توانایی بالایی برای گرفتن لینک­ها از وب سایت های دیگر به عنوان مرجع هستند.

نکته مهم

 مقالات ذکرشده بر اساس تحقیقات و نمونه ­های عملی انجام می­شود.

شروع به توضیح

نظرات یک راه عالی، آسان و رایگان برای دریافت لینک­ها هستند. شروع به توضیح در گفتگوهای انجام شده و دنبال کردن وبلاگ­ها کنید.

آخرین اخبار نشان می دهد که لینک های بدون پیوند مهم نیستند، اما با شروع به توضیح در هر وبلاگ، مطمئناً از برخی از لینک­های خوب بهره مند خواهید شد.

اظهارنظر

اظهارنظر به شما کمک می­کند تا پیوندهای جامع یک طرفه و همچنین ترافیک بیشتر و دید بهتر موتور جستجو را دریافت کنید.

اما اسپم نکنید و نظر خوبي بدهيد.

ارسال به وب دایرکتوری

ارسال وبلاگ شما به وب دایرکتوری، راه آسان دیگری برای دریافت لینک­ها است.

 به سایت های مرجع که بقیه وب سایت های موجود در اینترنت را بر اساس زمینه فعالیت دسته بندی می کنند وب دایرکتوری می­گوییم. ثبت لینک در این امکان می تواند به صورت دستی یا اتوماتیک انجام پذیرد. در حالت اتوماتیک احتمال قرار گرفتن در دسته بندی نامناسب زیاد است و ممکن است در وب دایرکتوری نامناسبی سایت ثبت شود. بعضی از افراد پیشنهاد ثبت سایت شما در تعداد زیادی سایت یا وب­دایرکتوری را می­دهند بدون آنکه فهرستی از آن ها در اختیار شما قرار گیرد. با این کار به احتمال زیاد در سایت­های بی کیفیت ثبت شده و درنهایت لینک­سازی نامناسبی خواهید داشت.

مشکلات وب دایرکتوری

بااین حال، این روش در حال حاضر بسیار محبوب نیست، زیرا پیدا کردن یک وب دایرکتوری قانونی آسان نیست. شما باید از وب دایرکتوری­های اینترنتی که از شما برای ایجاد یک لینک به وب سایت خود از طریق ایجاد وب دایرکتوری استفاده می کنند اجتناب کنید.

دفعات بازدید

فهرست منحصربه فرد وب سایت ها و راهنماها برای ارسال وبلاگ شما

و راهنمای آنلاین رایگان برای تائید سایت شما مفید باشد. اگر شما از هر­گونه تاکتیک­های ارسال مستقیم استفاده می­کنید، این کار را بلافاصله متوقف کنید. ارسال خودکار لینک وب­سایت شما باعث خواهد شد که وبلاگ شما به عنوان هرزنامه ظاهر شود و ازنظر مجوز دامنه شما و حتی حذف کامل وبلاگ شما از موتورهای جستجو، تبعات جبران­ناپذیری را به شما وارد خواهد کرد.

من امیدوارم که این مقاله به شما در درک مبانی لینک­ها و بک­لینک­ها در جستجوگرها کمک کند؛ و متوجه شده باشید چرا باید شروع به بکار گرفتن لینک­ها برای وبلاگ یا وب­سایت خود کنید.

نتیجه

آیا شما در حال کار بر روی لینک­ها برای وبلاگ یا سایت خود هستید؟ این کار اگر همراه با محتواهای ارزشمند درست انجام شود منجربه افزایش سئوی سایت شما خواهد شد. درواقع بعد از محتوا که پادشاه سئو است. بک لینک اهمیت زیادی برای سئو دارد و در اصطلاح ملکه این پادشاه نامیده می­شود. اگر شما از تکنیک­های بالا به درستی استفاده کنید نتیجه را به­خوبی مشاهده خواهید کرد؛ و بعد از گذشت زمان کوتاهی گوگل به شما به­عنوان پاداش خطوطی از صفحه اول را اختصاص خواهد داد.

 این مطلب را به اشتراک بگذارید 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خواندن 5168 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 13 خرداد 1397 00:34

جدیدترین مطالب

مجموعه مقالات

شما می توانید روی خدمات مشاوره ای آرشا وب حساب کنید، ما می توانیم با توجه به بودجه و اهداف سازمان شما، نزدیک ترین مسیر را برای کسب و کار هوشمند شما تدوین نماییم.