24
اسفند

۴ روش برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین

راه اندازی کسب و کار آنلاین، می تواند یک اتفاق هیجان انگیز در زندگی شما باشد! این اتفاق می تواند برای شما حاشیه امن اقتصادی ایجاد کند و شما را از شر ساعت کاری مشخص رها کند. شما می توانید در هر ساعت از روز که تمایل داشتید اقدام به کارکنیدJ!

در پی این مزیت عالی کسب و کار آنلاین در فضای مجازی، این نگرانی ایجاد می شود که چگونه کسب و کار خودمان را به نگاه مخاطبان برسانیم؟ قرار گرفتن در صدر نتایج به دست آمده در موتور های جستجوگر یکی از سریع ترین و مداوم ترین راه ها برای رسیدن به یک کسب و کار پردرآمد و پایدار می باشد. اکنون می خواهیم به ۴ مورد بسیار مهم اشاره کنیم که به شما کمک می کند تا کسب و کار آنلاین خود را شروع کنید:

۱- ایجاد یک استراتژی ساخت لینک

شما می توانید از سایت هایی که بازدید بالایی دارند بخواهید که لینک سایت شمارا در وب سایتشان قرار دهند و یا اینکه به طور خودکار هنگامی که یک کاربر صفحه سایت آنان را باز می کند، وارد سایت شما بشود. البته این کار در الگوریتم جدید گوگل برای پیدا کردن بهترین جستجو دیگر کارآمد نیست چراکه الگوریتم جدید گوگل به زمان ماندن یک کاربر در سایت ها - به عبارت دیگر ترافیک سایت- نیز اهمیت می دهد. گوگل سایتی را در مرکز توجه کاربرانش قرار می دهد که زمان ماندن کاربران دیگر سایت در آن زیاد باشد وگرنه آن سایت را به عنوان یکی از گزینه های اسپم در نظر می گیرد. پیوندهای پشت سرهم، لینک های ورودی از یک صفحه وب به وب سایت دیگری است و به شما کمک می کند تا کاربران را به وب سایت خودتان منتقل کنید. این کار از طرف ما برای بهبود ترافیک سایت شما توصیه می شود. لینک ها مهم ترین عامل تعیین رتبه بندی جستجوی سایت شما هستند. راه اندازی استراتژی لینک سازی خود را در اسرع وقت شروع کنید، زیرا ممکن است ماه ها شمارا در رتبه بندی گوگل و تشخیص شما به عنوان سایت موردنظر کاربرانش جلو بیندازد.

تقدم کیفیت بر کمیت در ایجاد یک کسب و کار آنلاین

همانند بسیاری از چیزها در زندگی، کیفیت بر کمیت اولویت دارد و هدف شما باید بهبود کیفیت باشد تا بتوانید یک وب سایت خوب اداره کنید. داشتن تنها یک پیوند از یک سایت قابل اعتماد و شناخته شده، در افزایش رتبه بندی SEO سایت شما بسیار بیشتر از گرفتن صدها لینک از وب سایت های ناشناخته کوچک تر می تواند مفید باشد. راه های بسیاری وجود دارد که می توانید به کمک آنان استراتژی ساخت لینک را ایجاد کنید، ازجمله برقراری رابطه با ویراستاران مجلات عمده یا سایت های خبری یا همکاری با وبلاگ نویسان محبوب. شما می توانید بعد از طراحی یک گیف جذاب از آنان بخواهید که آن را در گوشه ای از سایتشان قرار دهند. اگر مطالب سایت شما جذاب باشد شک نکنید که یک شبه ره صدساله را رفته اید و کاربران زیادی را به سایت خود جذب خواهید کرد.

۲- سرعت سایت خود را افزایش دهید

آیا به خاطر دارید که آخرین بار که شما سعی داشتید از یک سایت بازدید کنید و بارگذاری نشد، چه واکنش نشان دادید؟ مثل بسیاری از افراد، سایت را بسته و از اینکه وارد آن شوید منصرف شده اید و از سایت های دیگر برای رسیدن به مطلب موردنظرتان استفاده کرده اید. اگر زمان بارگذاری سایت شما کم باشد، در نتایج جستجو رتبه خوبی نخواهد داشت. لازم به ذکر است، طبق تجربه زمان توقف و صبر یک کاربر برای بارگذاری سایت شما تنها ۳ ثانیه است! به ازای هر یک ثانیه ای که شما کاربرانتان را بیشتر منتظر می گذارید، مشتریان بیشتری را از دست می دهید و این سرعت به صورت صعودی در حال افزایش خواهد بود چراکه مشتریان ناراضی می شوند و فرصت این را به شما نمی دهند که سایت خود را نشان آنان بدهید! پس سعی کنید استاندارد ۳ ثانیه را رعایت کنید.
چگونه سرعت سایت خود را بسنجیم ؟

پس چه کاری میتوانی در این مورد انجام بدهید؟ از ابزارهایی مانند pingdom  برای تست سرعت سایت خود استفاده کنید و یک گزارش جامع دریافت کنید که نشان می دهد که کجا و چگونه می توانید فرآیندهای وقت گیر را برای به دست آوردن سرعت بارگذاری بیشتر کاهش دهید.

درباره Pingdom

هیچ کس وب سایت آهسته را دوست ندارد.  Pingdomاین تست سرعت وب را ساخته است تا سرعت بارگیری وب سایت های شمارا تجزیه و تحلیل کند و به شما یاد بدهد که چه کنید که سایت شما سریع تر بارگذاری شود. این به شما اجازه می دهد که در مورد یک صفحه وب سریع، آهسته، خیلی بزرگ و... بهترین شیوه ها را شناسایی کرده و برای هرکدام را که دنبال نکرده اید، اقدام مناسبی انجام دهید. این شرکت تلاش کرده است تا فضای کاربری را به گونه ای طراحی کند که هم برای کاربران مبتدی و ساده و هم برای کارشناسان قدرتمند وب، کارا و مفید باشد.
به طور خلاصه، Pingdom می خواهد این یک ابزار آسان برای استفاده باشد تا به مدیران وب و توسعه دهندگان وب کمک کند تا سایت خود را به بهترین شیوه بهینه سازی کنند و رتبه خود را در گوگل افزایش دهند.
بررسی اجمالی ویژگی های Pingdom
ابتدا شما باید تمام قسمت های یک صفحه وب را بررسی کنید ازجمله نمایش اندازه فایل، زمان بارگذاری و جزئیات دیگر در مورد هر یک از عناصر یک صفحه وب (HTML، JavaScript و CSS، تصاویر و غیره). شما می توانید این لیست را با روش های مختلفی برای شناسایی کند کنندگان عملکرد سایتتان مرتب کرده و فیلتر کنید.
بررسی عملکرد: Pingdom به طور خودکار با توجه به نتایج آزمون، آمار و ارقام مربوط به عملکرد را برای شما جمع آوری می کند.
امتیازات و راهنمایی های عملکرد: شما در Pingdom می توانید ببینید که وب سایت شما چگونه با بهترین شیوه های عملکرد با سرعت صفحه Google مطابقت دارد (مشابه Yslow یاهو). شما می توانید برخی از نکات عالی در مورد چگونگی سرعت وب سایت خود را به این روش دریافت کنید.

تست از مکان های مختلف: شما می توانید سرعت بارگذاری وب سایتتان را در مکان های مختلف ببینید؛ مثلاً سرعت بارگذاری وب سایت در اروپا، ایالات متحده، ایران و ...

۳- بطور مداوم سایتتان را بروزرسانی کنید.

داشتن یک وبلاگ شرکتی در انجام این کار بسیار شگفت انگیز خواهد بود. گوگل می خواهد ببیند که شما یک وب سایت پویا و فعال دارید. البته، همیشه نیاز نیست که محصولات یا مطالب جدیدی برای راه اندازی یا به روز رسانی هایی که باید در سایت شما ایجاد شود، وجود داشته باشد؛ بلکه شما می توانید به طور منظم پست های وبلاگ را در آخرین موضوعات و روند در صنعت خود منتشر کنید؛ که این کار به گوگل و سایر موتور های جستجو کمک می کند تا وبسایت شما را در رتبه بندی سایت ها در صدر قرار دهند. اشاره به این نکته بسیار ضروری است که در صورتی که مطالب سایت شما به درد کاربر بخورد هم به نفع شما و هم به نفع شرکت بزرگ گوگل هست! به عبارتی مطالب مفید سایت شما بازی دو سر بردی است که هم به موفقیت شما و هم به موفقیت روزافزون گوگل کمک می کند. می پرسید چرا؟ جواب این سؤال ساده است! چراکه گوگل یک موتور جستجوگر هست و کار آن لیست کردن سایت های موردنظر کاربرانش برای رسیدن به مطالبی که می خواهند می باشد؛ پس پیروزی شما پیروزی گوگل نیز هست چراکه او موفق شده محتوای خوبی را به کاربرانش پیشنهاد دهد!

۴- کلمات کلیدی طولانی را بهینه سازی کنید.

وب سایت های جدید زمان زیادی را برای به دست آوردن رنک کلمات کلیدی رقابت می کنند، به همین دلیل بهتر است ابتدا با شناسایی کلمات کلیدی با دقت طولانی (عبارتی که حاوی سه یا چند کلمه باشد) اقدام به بهینه سازی آنان کنید چراکه این کار به طور شگفت انگیزی می تواند به افزایش رتبه بندی سایت شما کمک کند. وظیفه شناسایی کلمات کلیدی، خسته کننده است، هیچ راهی در اطراف آن وجود ندارد. مگر برنامه ریز کلیدواژه گوگل که یک مکان عالی برای دریافتن کلمات کلیدی مربوط به مطالب موجود در سایت شما می باشد. به طور مثال شما می خواهید یک مقاله راجع به سئو سایت بنویسد؛ شما می توانید در گوگل سرچ کنید: سئو چیست، سپس به انتهای صفحه جستجو بروید و کلمات کلید مرتبط با آن را که بیشتر مد نظر گوگل هستند یادداشت کنید. اکنون می توانید این کلمات را در مقاله خود استفاده کنید و به اصطلاح کلمات کلیدی موردنظر کاربران را پوشش داده و به قول مهندسان سئو کلمات کلیدی تان را بهینه سازی کنید! این به شما کمک خواهد کرد که مواردی را که نباید بهینه سازی کنید را از بین ببرید و مواردی را انتخاب کنید که می توانند بهترین عملکرد را برای هدایت ترافیک به سایت شما داشته باشند.

سه حرکت کلیدی برای جستجو:

کلید واژه ها
جستجوهای ماهانه
مسابقه (تعداد نتایج جستجو گوگل باز می گردد)

اگر چند روز به انجام تکالیف و شناسایی بهترین کلمات کلیدی برای هر محصول صفحه سایت خود بپردازید و مطمئن شوید که این کلمات کلیدی را به صفحات مناسب اضافه کرده اید، رتبه سایت شما به وضوح در رتبه بندی Google  افزایش پیدا می کند و روز به روز به پیشرفت شما قابل مشاهده خواهد بود، این به شما این امکان را می دهد که مشتریان هدفمند را جذب کنید که به دنبال دقیقا همان چیزی هستند که شما می فروشید.

در آخر گروه طراحی سایت آرشا وب برای شما آرزوی موفقیت می کند و امیدواریم که با بکارگیری اصول سئو سایت بتوانید یک کسب و کار مجازی خوب را ایجاد کرده و از مزایای شگفت انگیز آن بهره مند شوید. همچنین در صورت هرگونه پرسش و مشاوره با ما تماس بگیرید . 02128428803

 این مطلب را به اشتراک بگذارید 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خواندن 5690 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 24 اسفند 1396 00:20
محتوای بیشتر در این بخش: « سرعت سایت خود را با یک CDN افزایش دهید

جدیدترین مطالب

مجموعه مقالات

شما می توانید روی خدمات مشاوره ای آرشا وب حساب کنید، ما می توانیم با توجه به بودجه و اهداف سازمان شما، نزدیک ترین مسیر را برای کسب و کار هوشمند شما تدوین نماییم.