24
خرداد

لینک سازی در شبکه های اجتماعی

لینک سازی یکی از راهکارهای سئو کاران جهت افزایش ترافیک سایت ها می باشد. لینک سازی در شبکه های اجتماعی نیز یکی از روش های متعدد لینک سازی می باشد. به دلیل اهمیت شبکه های اجتماعی در موتورهای جست وجو در این مقاله بر آن هستیم تا چند شبکه اجتماعی مناسب جهت Link Building را همراه با نحوه لینک سازی به شما آموزش دهیم.

انواع شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی برحسب محتوا و اهداف مخاطبین خود از عضویت در این شبکه ها انواع مختلفی می توانند داشته باشند. برای Link Building لازم است که با توجه به محتوای سایت خود و موضوع و هدف خود یکی یا چند شبکه اجتماعی را جهت بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی برگزینید. فراموش نکنید که این کار نه تنهای تلف کردن وقت نیست بلکه به نوعی خریدن وقت و به نوعی جلو انداختن و بالا بردن سایت نیز می باشد.

 بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی (وبلاگ نویسی)

بعض از این شبکه ها جهت Blogging(وبلاگ نویسی) مورداستفاده و توجه مخاطبین هستند. یکی از معروف ترین آن ها که احتمالاً با آن آشنا هستید وردپرس(Word Press) است. ورد پرس همان غالبی است که اکثر وب سایت های امروزی به وسیله آن طراحی می گردند. از موارد دیگر در این مجموعه می توان به تامبلر (tumbler) و بلاگر (Blogger) اشاره نمود.

ورد پرس

ورد پرس (word press) یک شبکه اجتماعی یا به زبان بهتر یک سیستم جهت مدریت محتوا به حساب می آید. این سیستم یکی از ابزارهای ساخت وبلاگ هست که جهت مقاصدی چون ایجاد سایت و وبلاگ در انواع مختلف خبری، عکس، مشاغل، تالارهای گفت وگو و فروشگاه های اینترنتی می باشد.

wordpress backlink

تامبلر

تامبلر (Tumblr) یک شبکه اجتماعی برای وبلاگ نویسی می باشد که صاحب ان شرکت یاهو بوده و دارای امکانات گسترده ای چون وبلاگ نویسی، ارسال فیلم، عکس، تصویر، لینک سایت و... می باشد. به وبلاگ هایی که در این شبکه اجتماعی ساخته می شود اصطلاحاً تامبلاگ گفته می شود.

tumblr backlink

بلاگر

بلاگر (Blogger) یک سایت یا شبکه اجتماعی جهت وبلاگ نویسی است که به زبان های مختلفی وجود دارد. مالک آن شرکت گوگل می باشد.

blogger backlink

لینک سازی در شبکه های اجتماعی (نشانه گذاری)

بعضی از شبکه های اجتماعی جهت مقاصدی مانند نشانه گذاری (bookmarking) انتخاب و استفاده می شود. بعضی از معروف ترین های این شاخه شامل دیگو(ِdiigo) ، پینترست (Pinterest) و شاید از همه معروف تر Bookmark گوگل هست.

دیگو

دیگو (diigo) شبکه اجتماعی جهت بوک مارک کردن می باشد. برای استفاده از امکانات این شبکه اجتماعی لازم است تا یک حساب کاربری در آن ایجاد نمایید.

diigo backlink

پینترست

پینترست (Pinterest) یکی از شبکه های اجتماعی برای اشتراک گذاری عکس می باشد. کاربران عکس هایی که می خواهند برای دوستان یا خانواده خود به اشتراک بگذارند را در اینجا می توانند به اصطلاح پین کنند. نکته ای در مورد این شبکه وجود دارد این است که کاربرانی که در فیس بوک یا توییتر حساب کاربری دارند می توانند از این طریق وارد پینترست شوند.

pinterest backlink

بوک مارک

بوک مارک گوگل ابزاری جهت وارد کردن پیوند سایت و لینک سازی در گوگل می باشد. در ادامه آموزش های بیشتری را در این زمینه دریافت خواهید کرد.

بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی (تجارت)

برخی از شبکه های اجتماعی جهت مقاصد تجاری راه اندازی شده اند و اعضای آن ها نیز معمولاً اهدافی مشابه را در این شبکه ها دنبال می کنند. افراد با عضویت در این شبکه ها به دنبال معرفی کالا، محصولات و یا خدمات خود به مخاطبین هستند. اگر شما نیز به دنبال چنین اهدافی هستید در این شبکه ها عضو شوید. از معروف ترین و سرشناس ترین این شبکه ها می توان به شبکه پرطرفدار و محبوب لینکدین (Linkedin) و ای بای (ebay) هست.

لینکدین

لینکدین (Linkedin) یکی از شبکه های اجتماعی است با بیش از 259 میلیون کاربر فعال بوده که برای اهدافی چون بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی خصوصاً اگر برای مقاصد تجاری بسیار مفید می باشد. در ادامه آموزش مربوط به این شبکه اجتماعی آورده شده است.

ای بای

ای بای (ebay) یک سایت یا به زبان بهتر یک شبکه اجتماعی برای مزایده و اهداف تجارت می باشد. این شرکت در سال 1995 با حراج یک دستگاه فتوکپی کار خود را آغاز کرد. درواقع این وبگاه مکانی برای خریدوفروش آنلاین به حساب می آید که در آن خریداران و فروشندگان آزادانه به خریدوفروش کالای خود می پردازند.

بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی (فعالیت های عمومی)

شبکه های اجتماعی همچنین می توانند جهت مقاصد گوناگون و برقراری ارتباط و فعالیت های دیگر مورداستفاده قرار بگیرند. از معروف ترین این موارد می توان به شبکه محبوب و پرطرفدار فیس بوک (Facebook) هست.

فیس بوک

فیس بوک (face book) از جمله شبکه های اجتماعی پرطرفدار هست که طیف وسیعی از سلایق و فعالیت های تجاری و... را شامل می گردد. در ادامه بیشتر به این شبکه پرداخته ایم و نحوه بک لینک سازی را در آن به شما آموزش داده ایم.

بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی (سرگرمی)

شبکه های اجتماعی که برای اهدافی غیر از تجارت و. به کار می روند و فقط جنبه سرگرمی دارند بین مخاطبین جایگاه ویژه ای دارد. ازجمله این موارد می توان به رنکر (Ranker) و باکسد آپ (Boxedup) اشاره نمود.

رنکر

رنکر (Ranker) ازجمله شبکه های اجتماعی می باشد که شامل مطالبی چون خبرهای اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، سلبریتی ها و بازی و... می باشد که هدف آن بیشتر سرگرمی هست.

ranker backlink

باکسداپ

باکسداپ (Boxedup) یکی دیگر از شبکه های اجتماعی باهدف سرگرمی است. همچنین می توانید برای اهداف تجاری و خرید فروش هم از این شبکه اجتماعی استفاده نمایید

boxedup backlink

بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی (سلامت)

شبکه های اجتماعی ای که برای مقاصدی همچون پزشکی، سلامت، تناسب اندام و... استفاده می شوند هم متقاضیان خاص خود رادارند. از آن جمله می توان به My Fitness Pal اشاره نمود.

مای فیتنس پال

مای فیتنس پال (My Fitness Pal) از آن دست شبکه های اجتماعی در حوزه سلامتی می باشد که ابزاری مناسب برای افرادی می باشد که به دنبال کاهش وزن، تناسب اندام هستند. شما با عضویت در این شبکه اجتماعی قادر خواهید بود تا کالری خود را توسط کالری شمار آنلاین محاسبه نمایید و از توصیه های تغذیه ای و ... درزمینهٔ تناسب اندام بهره مند شوید گفتنی است که اگر در گام فیس بوک حساب کاربری دارید نیازی به عضویت نیست و می توانید با حساب خود وارد شوید.

myfitnesspal backlink

بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی (اطلاع رسانی)

شبکه های اجتماعی ای که به منظور اطلاع رسانی دایر شده اند به نوعی یک دایره العارف جهت سرچ هر نوع کلمه ای می باشند. ازجمله معروف ترین این شبکه های اجتماعی می توان به ویکی پدیا(wikipedia) اشاره نمود. شبکه اجتماعی ویکی پدیا طیف وسیعی از مخاطبان را پاسخگو است.

ویکی پدیا

ویکی پدیا (wikipedia) یکی از شبکه های اجتماعی محبوب و پرطرفدار خصوصاً در میان دانش آموزان و دانشجویان می باشد. کار با آن نیز بسیار ساده است و شاید یکی از دلایل محبوبیت این شبکه اجتماعی این موضوع است. شایان ذکر است که ویکی پدیا دارای رتبه بالایی در موتورهای جست وجو است و لینک سازی در آن بسیار مفید هست.

wikipedia backlink

بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی (وبلاگ نویسی کوچک)

برخی از شبکه های اجتماعی هستند که برای وبلاگ نویسی به صورت کوتاه نیز می توانند مناسب باشند. از معروف ترین این شبکه ها می توان به شبکه اجتماعی توییتر (Twitter) اشاره نمود.

توییتر

توییتر (Twitter) هم یکی دیگر از شبکه های اجتماعی برای میکروبلاگینگ هست که تعداد محدودی از کلمات را می توان در آن قرارداد ولی گزینه مناسبی جهت لینک سازی می باشد. در ادامه این شبکه اجتماعی را بیشتر بررسی نموده ایم.

بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی (اشتراک گذاری عکس)

ممکن است بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی جهت اشتراک گذاری عکس باشد و مخاطبان وجود داشته باشند که دنبال مکانی برای به اشتراک گذاری عکس های خود با دوستان و خانواده خود باشند. شبکه های اجتماعی با موضوع به اشتراک گذاری عکس برای این گونه مخاطبان پیش بینی شده است. ازجمله معروف ترین شبکه های اجتماعی در این زمینه که به احتمال 100%! همه شما با آن آشنایی دارید اینستاگرام(instagram) هست. از دیگر شبکه هایی که برای طراحان و مدیران سایت و وبلاگ موردتوجه است freepik  و Twitxr  هست.

اینستاگرام

اینستاگرام (instagram) یکی از شبکه های اجتماعی می باش که جهت به اشتراک گذاری عکس و ویدئوهای چندثانیه ای بسیار مفید و محبوب است. اینستاگرام به دلیل محبوبیت خود جایگاه ویژه ای در بین کاربران دارد و یکی از ابزار مهم برای بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی را شامل می گردد.

instagram backlink

فری پیک

فری پیک (freepik) از سایت هایی است که برای هر موضوعی که شما در سایت خود قرار می دهید با یک سرچ ساده عکس های مرتبط با موضوعتان را در اختیار شما قرار می دهد.

freepik backlink

توییکسر

توییکسر (twitxr) یکی از شبکه های اجتماعی است که شما به وسیله آن قادر خواهید بود هر آنچه که از عکس و تصویر مدنظرتان است را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. برای به اشتراک گذاری عکس و تصویر شما می توانید هم در این شبکه اجتماعی یک حساب کاربری ایجاد کنید هم اینکه با حساب کاربری خود در توییتر و فیس بوک وارد شوید.

twitxr backlink

بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی (اشتراک گذاری فیلم)

اگر شما بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی را با اشتراک گذاری فیلم انجام دهیدو تمایل داشته باشید آن را در برای دوستان خود به اشتراک بگذارید در این زمینه شبکه اجتماعی یوتیوب (youtube) می تواند گزینه مناسبی برای هر آنچه شما می خواهید از فیلم و محتوای چندرسانه ای به اشتراک بگذارید باشد.

یوتیوب

یوتیوب (youtube) از شبکه های اجتماعی زیرمجموعه گوگل می باشد که جهت به اشتراک گذاری فیلم گزینه مناسبی می باشد. همچنین با اجرای ترفندهایی که در ادامه به آن ها اشاره می شود یوتیوب یکی از بهترین گزینه ها جهت بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی است.

یک نکته!

ذکر یک نکته در اینجا خالی از لطف نیست. وقتی برای لینک سازی در شبکه های اجتماعی اقدام می کنید لازم است چند فاکتور را در نظر داشته باشید. اول اینکه برای بعضی از این شبکه های می بایست یک حساب جیمیل داشته باشید و موقع ساخت اکانت جیمیل شما باز باشد. دوم اینکه برای اینکه اهمیت و رتبه این شبکه های اجتماعی را متوجه شوید لازم است که از ابزارهایی مانند Alexa، Moz، Majestic و گوگل بهره بگیرید.

چرا شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی به دلیل محبوبیتی که در موتورهای جست وجو دارا می باشند قطع به یقین بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی تأثیر مثبتی در بالا بردن رتبه یک سایت ایجادکننده لینک دارند. شبکه های اجتماعی به خاطر ارسال سیگنال های مثبت به موتورهای جست وجو مخاطبان یک سایت را افزایش می دهند. سئوکارانی که بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی را نادیده می گیرند درواقع بخش اعظم مخاطبان خود را ممکن است از دست بدهند. در این مقاله راه هایی برای ایجاد لینک در چند شبکه اجتماعی پرطرفدار رابه شما معرفی می کنیم.

نحوه بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی

بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی تقریباً از یک الگوی خاص پیروی می کند. برای این منظور یا می بایست لینک مطلب یا خبر خود را قرار دهید و یا اینکه همانند آنچه در مورد نوشتن مطلب در سایت انجام می دادید (مثلاً استفاده از توضیح متا، کلمات کلیدی و درج پیوند یکتای مطلب در قسمت های موردنظر) در این مورد نیز انجام دهید.

بک لینک چیست

طبق تعریفی که ویکی پدیا از Backlink ارائه می دهد: پیوند ورودی یا بک لینک (به انگلیسی: Backlink یا Inlink) به ابرپیوند یک وب گاه به وب گاه دیگر می گویند که یکی از موارد تعیین کنندهٔ میزان بهینه سازی موتور جستجو هست.

لینک بیلدینگ در فیس بوک

اولین مورد از شبکه های اجتماعی که یکی از محبوب ترین ها جهت Link Building می باشد. فیس بوک (Facebook) در حال حاضر از بزرگ ترین شبکه های اجتماعی دنیا با تعداد کاربرانی بالغ بر 2 میلیارد نفر در جهان می باشد. برای Link سازی در فیس بوک ابتدا لازم است با وارد نمودن مشخصات خود در آن عضو شوید.

facebook backlink

نحوه لینک بیلدینگ در فیس بوک

وقتی شخص از صفحه شخصی شما در فیس بوک بازدید می کند شما می توانید اقداماتی انجام دهید که از سایت شما نیز بازدید کند و این گونه سایت شما دیده شود. برای این منظور می توانید لینک وب سایت خود را در قسمت مربوطه اضافه کنید.

facebook backlink

بعدازاین قسمت لازم است که دقت نمایید تیک عمومی (public) حتماً وجود داشته باشد. وجود این علامت به این معنا است که همه قادرند این لینک را ببینند. بعدازاین مرحله می توانید قسمت ارسال (post) را انتخاب نمایید. چنانچه تصویر مطلب خود را مشاهده نمودید یعنی کار با موفقیت به پایان رسیده است.

facebook backlink

گفتنی است اگر به روزرسانی های صفحه فیس بوک خود را به صورت عمومی همانند آنچه در بالا ذکر شد انجام دهید می توانید این شانس را داشته باشید که هزاران و شاید میلیون ها نفر پیوند یکتای شمارا مشاهده کنند.

لینک بیلدینگ در توییتر

همان گونه که در بالا ذکر شد توییتر یکی از شبکه های اجتماعی ای می باشد که جهت وبلاگ نویسی به صورت کوتاه (میکروبلاگ) می تواند مفید باشد. توییتر به کاربران خود امکان گذاشتن پیام (توییت) تا 280 حرف را می دهد. شاید جالب باشد که بدانید توییتر در لغت به معنای جیک جیک کردن می باشد. برای لینک سازی در توییتر لازم است که ابتدا در آن یک حساب کاربری ایجاد نمایید.

twitter backlink

نحوه لینک بیلدینگ در توییتر

در زمان وارد نمودن اطلاعات حساب کاربری خود برای Link Building بهتر است که اطمینان حاصل نمایید که اطلاعات وب سایت خود را درست وارد کرده باشید. این Link یک Link عالی و قابل کلیک در صفحه توییتر شما می باشد.
مورد بعدی می تواند اضافه نمودن وب سایت خود در قسمت بیو پروفایل توییتر می باشد. انجام دادن این کار دو حسن برای شما خواهد داشت. هم اینکه دو لینک به وب سایت خود ایجاد کرده اید و هم اینکه پیوندهای ایجادشده در قسمت بیوی توییتر در نتایج جست وجو ظاهرشده و در معرض دید همگان قرار می گیرد.
از مواردی دیگری که در توییتر می تواند شامل Link Building گردد قسمت به اشتراک گذاری عکس و فیلم می باشد که در اینجا شما می توانید Link وب سایت خود را درج کنید.

لینک بیلدینگ در لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین جهت مناسبات و روابط تجاری بسیار مناسب می باشد. به نوعی می توان گفت حرفه ای های هر رشته و کسب وکار در لینکدین هستند. یکی دیگر از مزایای لینکدین محبوبیت آن در موتورهای جست وجو و رتبه بالای آن می باشد. پس Link سازی در آن یکی از بهترین اقدامات جهت بالا بردن رتبه سایت می باشد.

linkedin backlink

نحوه لینک بیلدینگ در لینکدین

در موقع درج اطلاعات پروفایل می توانید 3 لینک در قسمت مشخصات درج نمایید که این به دیده شدن بهتر وب سایت شما کمک می کند. در موقع وارد نمودن اطلاعات در پروفایل می توانید اطلاعات شرکت و کسب وکار خود را وارد کنید. اگر شما در لینک دین یک گروه دارید فرصت را از دست ندهید. این بهترین موقعیت برای درج پویند سایت خود در اطلاعات مربوط به گروه است. این لینک برای کسانی که عضو گروه شما نیستند نیز نمایش داده می شود بنابراین با کلیک بر روی آن سایت شما نیز احتمالاً معرفی می گردد. شما با داشتن گروه در لینکدین این شانس را خواهید داشت تا به صورت هفتگی تعدادی ایمیل برای کاربران عضو ارسال کنید. فقط لازم است تغییراتی در منوی مدیریت گروه انجام دهید.

لینک بیلدینگ در یوتیوب

یوتیوب شبکه ای است که شما قادر خواهید بود محتواهای چندرسانه ای خود را به اشتراک بگذارید. این شبکه اجتماعی بعد از گوگل پرطرفدارترین شبکه اجتماعی بوده و از شاخه های گوگل می باشد.

youtube backlink

نحوه لینک بیلدینگ در یوتیوب

ویدئو یک بخش جدایی ناپذیر از بیزینس شما و همچنین می تواند بخشی از استراتژی بک لینک سازی در شبکه های اجتماعی باشد. اشتراک تصویر برای این منظور می تواند مفید باشد چراکه دکمه آن به دکمه اشتراک نزدیک می باشد بسیار موردتوجه می باشد.
مورد بعدی که می توان در لینک سازی در یوتیوب به کاربرد، اضافه کردن لینک در توضیحات ویدئو می باشد.

لینک بیلدینگ در اینستاگرام

اینستاگرام همان طور که در بالا ذکر شد شبکه ای اجتماعی جهت به اشتراک گذاری عکس و فیلم می باشد و محدودیت فیلم ها در این زمینه 60 ثانیه می باشد.

نحوه لینک بیلدینگ در اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام فرصت زیادی برای ایجاد کردن لینک به شما نمی دهد. شما می توانید در قسمت مشخصات خود یک لینک از سایت خود اضافه کنید. بهتر است که این اضافه کردن لینک به همراه آیکون باشد تا توجه بیشتری به سمت آن جلب شود. شاید یکی دیگر از روش های لینک سازی در اینستاگرام افزودن استوری باشد. شما در موقع افزودن استوری می توانید لینک خود را اضافه کنید. ایرادی که این روش دارد این است که این لینک دائمی نیست و پس از مدتی ناپدید می شود.

لینک بیلدینگ در گوگل پلاس

گوگل پلاس یکی از شبکه های اجتماعی زیرمجموعه گوگل می باشد. این سرویس اجتماعی امکانات زیادی برای چت، امکان به اشتراک گذاری عکس و مطلب و... می باشد.

google plus backlink

نحوه لینک بیلدینگ در گوگل پلاس

نحوه لینک سازی در گوگل پلاس مشابه با فیس بوک می باشد تقریباً! شما با زدن روی قسمت قلم در بخش Home ابتدا وارد صفحه درج مطلب می شوید.

google plus backlink

سپس با انتخاب این گزینه صفحه ای شبیه شکل زیر باز می شود.

google plus backlink

با زدن روی علامت لینک صفحه ای مطابق شکل زیر باز می شود و با گذاشتن لینک مطلب سایت و زدن دکمه post این مطلب در صفحه شما همراه با عکس به نمایش درمی آید. در مورد لینک سازی در شبکه های اجتماعی زیرشاخه گوگل لازم است دقت نمایید که قبل از آن یک حساب جیمیل برای خود بازکنید و برای ساختن اکانت در لازم است شما به ایمیل خود واردشده باشید.

google plus backlink

لینک بیلدینگ در بوک مارک گوگل

Google Bookmark مکان مناسبی برای اشتراک گذاری لینک مطالب و سایت شما می باشد. برای این کار لازم است ابتدا به حساب جیمیل خود واردشده سپس مطابق دستورات زیر عمل کنید.

google bookmark backlink

نحوه لینک بیلدینگ در بوک مارک گوگل

در شکل بالا با زدن روی قسمت گوگل بوک مارک صفحه ای مطابق شکل زیرنمایان می گردد.

google bookmark backlink

در صفحه بالا که تحت عنوان add bookmark ظاهرشده است. لازم است اطلاعات مطلب خود را مدرج نمایید. این شیوه تقریباً مشابه با گذاشتن مطلب در سایت می باشد. در قسمت Name می بایست موضوع یا عنوان مطلب خود را درج نمایید. در قسمت url لازم است لینک مطلب خود را قرار دهید. قسمت Lable مربوط به درج کلامت کلیدی می باشد که برای جداسازی کلمات از یکدیگر باید از ویرگول انگلیسی استفاده نمود. در آخر نیز قسمت Note می باشد که به نوعی توضیح متای مطلب را باید در این قسمت درج نمایید. در آخر باز دن دکمه add bookmark لینک مطلب شما افزوده می شود.

نتیجه گیری

آنچه از سمع و نظر شما گذشت گوشه ای از آموزش های مربوط به لیک بیلدینگ در شبکه های اجتماعی بود. بالغ بر 500 شبکه اجتماعی در دنیا وجود دارد که همان طور که گفتیم دارای موضوعات و عناوین مختلفی هستند. هرکدام از این شبکه های اجتماعی جهت موضوعی (بیزینس، عکس، فیلم، اطلاع رسانی، وبلاگ نویسی و...) به کار می رود. لینک سازی در شبکه های اجتماعی به طرق مختلفی هم چون درج لینک در قسمت اطلاعات پروفایل، بیوگرافی، اطلاعات عکس و فیلم و... انجام می شود. برای آگاهی از شبکه های اجتماعی گوناگون می توانید به knowem مراجعه نمایید. در این سایت 500 شبکه اجتماعی مختلف به تفکیک موضوع و کاربرد قرار دارد. شما می توانید با توجه به موضوع سایت خود در یک یا چند شبکه اجتماعی عضو شده و به لینک سازی بپردازید.

 این مطلب را به اشتراک بگذارید 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خواندن 6356 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « Backlink چیست فواید بک لینک »

جدیدترین مطالب

مجموعه مقالات

شما می توانید روی خدمات مشاوره ای آرشا وب حساب کنید، ما می توانیم با توجه به بودجه و اهداف سازمان شما، نزدیک ترین مسیر را برای کسب و کار هوشمند شما تدوین نماییم.