10
مرداد

بک لینک رایگان

Seo (Search Engine Optimization) دانشی جهت بالا بردن کمیت و کیفیت ترافیک وب‌سایت شما از طریق جست‌وجوی ارگانیک (طبیعی) است. این موضوع عناوین بسیاری را شامل می‌گردد. سئو خود به دو نوع on page و off page تقسیم می‌شود. موضوع بحث این مطلب نوع off page سئو یعنی Link Building است. در این آموزش قصد داریم تا ساخت بک لینک رایگان را موردنقد و بررسی قرار دهیم پس اگر قصد ساخت بک لینک رایگان را دارید در این مقاله ما را دنبال کنید.

بک لینک رایگان

بک لینک

Backlink ها پیوندهایی هستند که از یک صفحه به صفحه دیگر ایجاد می‌گردند. کاربران با استفاده از آن‌ها می‌توانند در میان صفحات وب حرکت کنند. Backlink‌ها یکی از مبانی سئو off page هستند. موتورهای جست‌وجو برای یافتن موضوعات جدید و تعیین کیفیت صفحه در لیست نتایج از این پیوند‌ها بهره می‌گیرند. حال این لینک‌ها ممکن است با پرداخت (خرید بک لینک) یا بدون پرداخت (به‌طور طبیعی) توسط تولیدکنندگان محتوا و سئوکاران ایجادشده باشد. هرکدام از این دو حالت دارای مزایایی است و پرواضح است که نوع طبیعی آن بیشتر سودمند است.

بک لینک رایگان

بک لینک رایگان به نوعی از بک لینک گفته می‌شود که به صورت ارگانیک ایجاد شده باشد و در قبال آن پولی پرداخت نشده باشد. در واقع ساخت بک لینک رایگان زمانی میسر می‌شود که شما خود منابع مناسب را برای این منظور پیدا کرده و از میان آن‌ها بهترین‌ها را انتخاب کنید و سپس به فرآیند ساخت بک لینک رایگان بپردازید.

نحوه ساخت بک لینک رایگان

راه‌های ساخت بک لینک رایگان در واقع شامل همان روش‌هایی بود که در مقاله بک لینک رایگان عنوان شد. در ادامه این آموزش قصد داریم تا چند نمونه ساخت بک لینک رایگان را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم شما بهتر و بیشتر در انجام این کار یاری کنیم.

ساخت بک لینک رایگان با استفاده از محتوای مناسب

ساخت بک لینک رایگان با استفاده از محتوا برمی‌گردد به میزان توانایی و دانش شما در زمینه تولید محتوا! هرچقدر در این زمینه بهتر و هوشیارانه‌تر عمل کنید بدون شک Backlink های بهتری دریافت خواهید کرد. تولید محتوای مناسب، خود اصول و مبانی خاصی دارد. این محتوا می‌تواند یک آموزش ساده به صورت یک فایل پی دی اف باشد و یا حتی یک فیلم آموزشی. قرار دادن نرم افزارهای مفید و کاربردی و مطالب مفید و به درد بخور که برای کاربران مفید باشد نیز از جمله این محتواها می‌باشد.

ساخت بک لینک رایگان با فعالیت در فروم ها

فروم ها سایت‌هایی برای عضو شدن و تبادل نظر هستند که می‌توان بنا به موضوع و حیطه فعالیت سایت در آن‌ها عضو شده و به ساخت بک لینک رایگان مشغول شوید. موضوعی که در این مورد وجود دارد این است که صاحبان این گونه فروم ها به همین راحتی اجازه فعالیت و تبلیغات را به همه نمی‌دهند.

بک لینک شبکه‌های اجتماعی

ساخت بک لینک رایگان با استفاده از شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی به دلیل محبوبیت در میان مخاطبان و همچنین موتورهای جست‌وجو مکان‌های مناسبی برای ساخت بک لینک رایگان به حساب می‌آیند. برخی از این شبکه‌های اجتماعی برای اهدافی چون تجارت راه اندازی شده‌اند و مکان‌های مناسبی برای Link Building و ساخت بک لینک رایگان خواهند بود از جمله این شبکه‌ها که برای مقاصد تجاری مورداستفاده‌اند شبکه اجتماعی Linkedin است.

بک لینک شبکه‌های اجتماعی

خرید بک لینک

خرید Backlink به این معنا می‌باشد که شما در قبال پرداخت پول به یک وب‌سایت دیگر تقاضای خود را مبنی بر خرید بک لینک اعلام می‌دارید و آن وب‌سایت در مدتی معین و یا برای همیشه انکور تکست شمارا در وب‌سایت خود قرار می‌دهد (آنکورتکست ها پل ارتباطی سایت شما با سایت‌های دیگر از طریق یک کلمه یا عبارت کلیدی می‌باشد)؛ و بازدیدکنندگان آن سایت با مراجعه به سایت در صورت تمایل و نیاز با دیدن کلمه کلیدی روی آن کلیک نموده و وارد سایت شما می‌گردند. حسن این کار به این است که لینک‌های خرید شده nofollow نیستند.

لینک نوفالوو (nofollow) چیست؟

مشخصه‌ای می‌باشد که گاه به پیوند‌ها اعمال می‌گردد. این نوع link‌ها با نوع‌های دیگر فرقی ندارند با این تفاوت که در آخر آن‌ها عبارتی تحت عنوان rel=nofollow اعمال می‌گردد. این عبارت به گوگل این مفهوم را می‌رساند که شما به این پیوند اعتماد ندارید و همچنین از گوگل می‌خواهید که در رتبه‌بندی از این پیوند کمک نگیرد.

بک لینک رایگان! بخریم یا بسازیم؟!

اگر از مطلب قبل پاسخ خود را دریافت نکرده‌اید، این مطلب را از دست ندهید. همان‌طور که از اسمش پیداست یعنی اینکه در قبال آن هیچ پولی پرداخت نمی‌گردد. در این زمینه سایت‌هایی وجود دارند که ممکن است برای مراجعینی که اقدام به درج محتوا در سایتشان می‌کنند شرایطی را تعریف نمایند. این شرایط می‌تواند برای ایجاد n بک لینک اول به‌صورت رایگان و در صورت کسب نتیجه مطلوب بقیه Backlink‌ها را بازمان، تعداد و قیمت مشخص عرضه نمایند. یا سایت‌هایی مانند masspings اقدام به ایجاد Backlink رایگان به‌صورت انبوه نمایند.

یک توصیه دوستانه در مورد خرید بک لینک رایگان

هرچند زیاد اهل توصیه و پند و اندرز نیستم ولی اینجا لازم دیدم که یک توصیه مهم را خدمت شما داشته باشم. اینکه تصمیم به خرید Backlink دارید که هیچ! کاری با آن نداریم. ولی بهتر است این کار را حداقل از سایت‌هایی انجام دهید که ازلحاظ پیج اتوریتی (Page Authority) و دامین اتوریتی (Domain Authority) در درجه قابل قبولی (حداقل بالاتر از 30) باشند. این دو را به ترتیب با PA و DA نمایش می‌دهند.
همچنین توجه به رتبه صفحه (PR) نیز دراین‌باره حائز اهمیت است که لازم است مدنظر قرار گیرد.

نحوه تشخیص DA ، PA و PR

دامین اتوریتی به معنی اعتبار یک دامنه، پیج اتوریتی به معنی اعتبار یک صفحه هست و اینکه رتبه صفحه به معنی این است که صفحه موردنظر در جست‌وجوی گوگل چه جایگاهی از 1 تا 10 دارد. می‌گوییم از یک تا ده چون موتورهای جست‌وجو به‌طور پیش‌فرض تنها 10 نتیجه اول جست‌وجو را در صفحه اول خود نشان می‌دهند که بیش از 90 درصد ترافیک وب به این سایت‌ها روانه می‌شود. در مورد نحوه تشخیص اینکه یک سایت چه اعتباری دارد می‌بایست خود پیش‌قدم شده و با مراجعه به سایت‌هایی که ابزار این کار را دارند متوجه این موضوع شوید. ازجمله این سایت‌ها MOZ و Majestic می‌باشند.

خرید بک لینک انبوه رایگان به چه قیمتی؟!

بهتر است که به این نکته توجه فرمایید که اینکه شما از یک سایتی که به‌صورت انبوه Backlink ارائه می‌دهد Link تهیه کنید ممکن است همراه با حوادثی جبران‌ناپذیر یا دیر جبران برای سایت شما باشد. بعضی از این سایت‌ها ازلحاظ محتوایی تهی بوده و این کار را به هر قیمتی انجام می‌دهند. این سایت‌ها معمولاً برای مدت کوتاهی مثلاً یک ماه یا بیشتر (به مدت محدود نه دائمی!) انکور تکست های شمارا در سایت خود قرار داده و سپس آن را حذف می‌کنند. در این زمان است که برای ماندگاری Link سایت خود می‌بایست مقداری پول بپردازید که در غیر این صورت Link حذف خواهد شد.

مضرات خرید بک لینک رایگان انبوه

همان‌طور که در پاراگراف قبل گفتیم سایت‌هایی که Backlink رایگان ارائه می‌دهند این کار را به‌صورت مادام‌العمر انجام نمی‌دهند. بلکه بعد از مدتی این خدمات رایگان تبدیل به خدمات پولی می‌شود در غیر این صورت Link شما حذف می‌گردد. این حذف شدن Link شما ازلحاظ الگوریتم گوگل چیز جذابی نیست. وقتی لینکی که مربوط به یک سایت است حذف می‌شود، حساسیت گوگل نسبت به آن افزایش می‌یابد. در این‌گونه مواقع اتفاق ناگواری که برای سایت شما می‌افتد این است که سایت شما به‌احتمال‌زیاد به صفحات عقب‌تر هدایت خواهد شد و به عبارت ساده‌تر توسط گوگل امتیاز منفی می‌گیرد.

نتیجه گیری ساخت بک لینک رایگان

آنچه مشاهده نمودید در مورد نحوه ساخت بک لینک رایگان و البته سایت هایی بود که تحت شرایطی این کار را به صورت رایگان و یا با هزینه اندک انجام می دهند. درست است که خرید Backlink دارای اشکالاتی است ولی بهتر است توجه شود که خرید بک لینک به خودی خود نمی‌تواند بد باشد. در واقع بستگی دارد که این کار چگونه و از کدام سایت‌ها انجام می‌پذیرد. در این زمینه سایت‌هایی وجود دارند که می‌تواند با ارائه مشاوره در زمینه ساخت بک لینک رایگان یا ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت بک لینک‌های مناسب و با کیفیتی به شما ارائه نمایند و با این کار شما سایت خود را از لحاظ رتبه ارتقاء خواهید داد.
کلام آخر این که ساخت بک لینک رایگان نیاز به دقت و صرف زمان دارد. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید به قول معروف بهتر است که این کار را به اهلش بسپارید.

 این مطلب را به اشتراک بگذارید 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
خواندن 4029 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 11 مرداد 1397 02:21

جدیدترین مطالب

مجموعه مقالات

شما می توانید روی خدمات مشاوره ای آرشا وب حساب کنید، ما می توانیم با توجه به بودجه و اهداف سازمان شما، نزدیک ترین مسیر را برای کسب و کار هوشمند شما تدوین نماییم.